Dulux EasyCare

 

Dulux EasyCareDulux EasyCare je první interiérová barva s revolučními hydrofobními vlastnostmi. Díky speciálnímu povrchu odpuzuje vodu a tekuté nečistoty a nedovolí jim proniknout hlouběji do povrchu. Dulux EasyCare je jednou z mála barev s populární matnou povrchovou úpravou, extrémně odolných proti zašpinění. Na malovaném povrchu vytváří dokonale matnou vrstvu a eliminuje případné nedostatky podkladu. Vytváří film s nejvyšší odolností proti vzniku skvrn, jejich odstranění je velice snadné.

Barva Dulux EasyCare je 10x odolnější vůči otěru než běžné emulzní barvy. Splňuje požadavky nejvyšší, 1. třídy otěru podle normy ČSN EN ISO.*

Emulze je určena pro ochranné a dekorativní malby stěn a stropů v interiéru, zejména do prostor, kde dochází k intenzivnímu namáhání stěn (chodby, předsíně, obývací a dětské pokoje). Je vhodný také do komerčních prostor, jako jsou veřejné instituce, úřady, nemocnice, školky atd. Může být použita na omítky [cementové a vápenocementové], sádrové podklady, sádrokarton, papírové a sklovláknité tapety. Nátěr je paropropustný, což umožňuje stěnám dýchat. Vhodná struktura nátěru způsobuje, že barva při malování neodkapává.

*(Dle normy se hodnotí úbytek nátěrového filmu po 200 cyklech otěru za mokra. Limit pro třídu otěru 1. – snížení tloušťky nátěrového filmu nesmí být větší než 5 μm. U Duluxu EasyCare bylo po 200 cyklech otěru naměřen úbytek pouze 1,3 μm.)

Vydatnost

Až 16 m2/l v jedné vrstvě na hladkém, rovném a vhodně připraveném povrchu. (až 40 m2 z 2,5 L balení.)

Vlastnosti:

Aktivně odpuzuje vodu a nečistoty. Extrémní omyvatelnost a otěruodolnost. Při nanášení neodkapává. Má vynikající kryvost a extrémní vydatnost.

Podrobnosti o používání

Použití:

Barvu lze používat na cementové, cementovápenné omítky a sádrové i sádrokartonové desky. Je vhodná na papírové tapety i tapety ze skelných vláken. Vhodná i do extrémně namáhaných prostor jako jsou školy, školky, nemocnice, veřejné instituce atd.

Aplikace:

štětcem, válečkem

Čištění nářadí a ředění:

vodou

Odstíny:

45 odstínů

Sokrates vosk na nábytek

vosk-na-nabytekSokrates vosk na nábytek je určený k voskové povrchové úpravě ve vnitřním prostředí na surové dřevo, např. buk, smrk, dub, jasan nebo javor.  Použití pro obytný nábytek, dětský nábytek, stěnové a stropní obklady, lišty atd. Vytvoří se nanich voskový povrch odolný zatížení, sametový na dotek a příjemný na pohled. Odolává slinám a potu.

Minimální teplota pro aplikaci: 10 °C

Zasychání: pro manipulaci – od 0,5 hodiny
Aplikace: štětec, stříkání
Vydatnost: 6-15 m2 / 1 kg
Brousitelnost: 4-8
Barevné provedení: čirý
Splňuje podmínky: splňuje normu DIN 68861 – 1C chemická odolnost; splňuje normu DIN 53 160, odolnost slinám a potu
Balení: 0,75 lt, 2,5 lt
Skladem v prodejně Dům barev Pardubice Polabiny

 

Dulux Kitchen & Bathroom – barva do koupelny a kuchyně

kitchen

TENTO VÝROBEK BYL NAHRAZEN VÝROBKEM Dulux EasyCare 

Dulux Kitchen & Bathroom
Malířská omyvatelná natónovaná barva vysoké kvality na stěny a stropy určená zejména do kuchyní a koupelen.

Použití
akrylátová emulzní omyvatelná barva s matným nebo saténovým povrchem na stěny a stropy určená pro interiérové dekorační a ochranné nátěry stěn a stropů zejména do kuchyní a koupelen – odolnost proti mastnotě, vlhkosti a plísním. Je možné ji použít na omítky (cementové, vápenocementové), sádrové podklady, sádrokartónové desky, papírové tapety a tapety ze skelného vlákna. Je lehce roztíratelná a při nízké spotřebě umožňuje zachovaní dobrého krytí.

Vlastnosti
Tixotropní struktura způsobuje, že při natírání barva neodkapává. Barva je paropropustná, což umožňuje stěnám dýchat. Barva je dostupná v bílé a dalších vysoce inspirujících odstínech. Barva je výjimečná svou extrémní odolností proti otěru.

Schnutí přetíratelná po 2-4 hodinách

Vydatnost do 14 m2/1 litr při jedné vrstvě nátěru na hladkém, rovném povrchu

Velikost balení: 2.5L

Aplikace štětcem nebo válečkem

Čištění čistá voda
Aktuální odstíny naleznete na stránkách výrobce

Dulux Colours of the World

dulux-colours-of-the-worldDulux Colours of the World je  kolekce 40 barev, které se inspirují nejkrásnějšími světovými zákoutími a byly vybrány ve spolupráci se světovými i českými designéry. Splňují nejnáročnější požadavky na snadnou kombinovatelnost s respektem k tradicím, ale i zároveň moderním trendům.

Použití
Malířská omyvatelná barva vysoké kvality na stěny a stropy v interiéru.

Vlastnosti
Pigmenty nejvyšší kvality, obsažené ve vylepšené receptuře Pigment Pro, zajišťují nadprůměrné krytí při zachování stálosti barvy, vysoké odolnosti proti mytí a extra odolnosti proti otěru.

Velikost balení: 2.5L a 5L

 Schnutí : barva je přetíratelná po 2 – 4 hodinách.

Vydatnost : 14–17 m2/1 litr.

Aplikace : štětcem nebo válečkem.

Čištění :voda.
Odstíny: aktuální odstíny na stránkách výrobce

Barva na okna Herbol

venti3plusBarva na okna Herbol – Venti 3 Plus je základní i vrchní nátěr, s vlastností mikroventilační struktury nátěru, umožňující odchod zbytkové vlhkosti ze dřeva bez tvorby puchýřů. Barva na okna Venti 3 Plus je sněhobílá, beze stopy po sedimentech. Při nátěru se perfektně roztírá, stopy po štětci po několika vteřinách mizí. Barva nestéká, takže je bezproblémový i nátěr ve svislé poloze. Vynikající kryvost umožňuje ve většině případů snížit počet vrstev ze tří na dvě. Výsledný vzhled po zaschnutí je polomatný, s dokonale hladkým povrchem.

Zasychání: Nelepivý na prach 3hod, odolný otěru 6 hod. , zcela vyschlý 1-2dny.

Vydatnost: 100ml/m2
Venti 3 Plus je barva nejvyšší kategorie, vhodná k nátěrům okenních rámů a venkovních dřevěných prvků. která jen těžko bude hledat sobě rovnou.

Velikost balení: 0.75L , 2.5L

Alkyton barva na rez

AlkytonALKYTON je nátěrová hmota na bázi alkydových pryskyřic modifikovaných uretany.
Nátěr ALKYTONEM vykazuje vynikající pružnost, odolnost proti úderu a dobrou charakteristiku zasychání i při nižších teplotách /od + 5°C /. ALKYTON kryje v 1vrstvě v celém spektru dodávaných odstínů.
Účinné antikorozní pigmenty vytvářejí dlouhodobou antikorozní ochranu.
Výrobek má velmi dobrou přilnavost i na zkorodovaný povrch po ručním očištění. Použitá rozpouštědla dodávají výrobku vynikající slévatelnost- při aplikaci štětcem lze dosáhnout vzhled obdobné kvality jako při stříkání. Modifikace alkydových pryskyřic uretany dodává výrobku dlouhodobou barevnou stálost a podstatně prodlužuje lesk.

DOPORUČENÉ POUŽITÍ
ALKYTON je především určen k nátěrům nových i zkorodovaných železných kovů v exteriérech.
ALKYTON lze aplikovat přímo na kov v prostředí s mírným průmyslovým znečištěním, nebo s použitím v systému se základovými nátěry RUST- OLEUM na kovové konstrukce vystavené agresivnějšímu průmyslovému prostředí. Zvýšení antikorozní ochrany lze dosáhnout v systému s rychleschnoucím antikorozním základem PRIMER +. Tam, kde nelze povrch dobře očistit použijte antikorozní základ PENETRÁTOR. Nový i zoxidovaný pozinkovaný plech, inox,lehké kovy a titanzinek vyžaduje předúpravu pomocí základového nátěru GALVINOL. Díky své extrémní pružnosti a odolnosti proti působení vnějších vlivů lze ALKYTON nanášet i na vyzrálé, základovým nátěrem opatřené dřevo v exteriérech. ALKYTON je možno použít i k nátěrům betonu.
Není však určen k nátěrům betonových podlah . ALKYTON není atestován pro nátěry dětských hraček a pro styk s potravinami. ALKYTON není určen pro trvalý ponor.

ALKYTON lze nanášet štětcem,válečkem i stříkáním.

Velikost balení: 0.25L, 0.75L, 5L

Alkyton je k mání ve vybraných odstínech dle vzorkovnice RAL.
alkyton-vzornik

Barva na střešní tašky – Eternal na střechy

eternal-na-strechyBarva Eternal na střechy je trvale pružná nátěrová hmota pro ochranné nátěry a drobné opravy vláknocementové a betonové střešní krytiny výrazně prodlužující jejich životnost.

ETERNAL na střechy je určen k údržbě střešní krytiny z vláknocementu, betonových a neglazovaných pálených střešních tašek a dřevěných šindelů na střechách se sklonem minimálně 10°. ETERNAL na střechy po zaschnutí vytváří vodotěsný nátěrový film s vysokou přídržností k podkladu, dlouhodobou životností, odolný UV záření a trvale pružný i při nízkých teplotách. Pomocí nátěrové hmoty ETERNAL na střechy je možné zakrýt a utěsnit drobné trhlinky v podkladu.

ETERNAL na střechy se po řádném promíchání nanáší suchý, dokonale očištěný a odmaštěný podklad štětcem nebo válečkem v 1-2 vrstvách při teplotě 5°C až 30°C. Druhý nátěr je možné nanášet nejdříve po 4 hod. ETERNAL na střechy se nesmí ředit.

Spotřeba:
0,50–0,55 kg/m2 (2 vrstvy)
Balení:
5 kg, 10 kg

odstiny-eternal-na-strechyBarevné odstíny

302 šedý
306 zelený
307 červenohnědý

309 hnědý
323 víšňový

Proti plísni je Bio Repel

bio-repelPro boj proti plísni Vám nabízíme revoluční přípravek na hubení plísně, který působí velice dobře i preventivně.

  BIO REPEL je netoxický ekologicky čistý přípravek. BIO REPEL potlačuje nežádoucí plísně na základě mezidruhového parazitizmu a je schopný svou aktivitou vymýtit i „podhoubí“ plísní rostoucích nejen na omítkách, v omítkách i pod nimi ve zdivu. Po jejich eliminaci biologický proces ustane. K aktivaci přípravku je potřeba čistá voda a nanesení připraveného roztoku po pěti minutách na zasažené zdivo. Doba od aktivace po nanesení by neměla přesáhnout dobu dvou hodin.

BIO REPEL není přípravek chemický, ale biologický a nejen, že plísně odstraňuje ze zdí a nevznikají rezistence, ale přidáním do malířských nátěrů má i přetrvávající účinek. Aktivní mikroflóra v přípravku není pro ovzduší, rostliny, zvířata nebo člověka patogenní ani nijak škodlivá. Právě proto je významným přínosem v ošetřování bytových i jiných prostorů.

Při používání Bio Repelu nebyly zjištěny žádné vedlejší, natož nežádoucí účinky.

Čistící roztok vystačí na 10-12m² napadeného zdiva (omítky)
Aktivní roztok vystačí na 7 – 9m² napadeného zdiva (omítky)
Aktivní roztok v barvě 30-40m² prevence
Prevence zdivo 60-70m²

Použití biologického přípravku proti plísním na zdech 
1. ustřihneme naznačený roh sáčku A a dolijeme vlažnou pitnou vodou . Protřepeme, postavíme sáček na stůl a necháme obsah pět minut aktivovat. Aktivovaný přípravek ředíme do 10 – 20 l vody.
2. malířským válečkem nebo rozprašovačem omyjeme připraveným roztokem postižené místo (tmavé skvrny plísně na zdi) pak roztok vylijeme.
3. pokračujeme po zaschnuti zdiva
4. ustřihneme naznačený roh sáčku B a dolijeme vlažnou pitnou vodou. Protřepeme a necháme obsah pět minut aktivovat. Biologický přípravek a dále ředíme do cca 1,5 litru vlažné vody
5. pomocí malířského válečku nebo štětce naneseme na napadené zdivo s minimálním překrytím cca 5 cm ředěnou suspenzi (1,5 litru)
6. ošetřené místo můžeme po zaschnutí překrýt malířskou barvou

Přípravek BIO REPEL je možné použít i do malířské barvy 
1. ustřihneme naznačený roh sáčku B a dolijeme vlažnou pitnou vodou. Protřepeme a necháme obsah pět minut aktivovat
2. vzniklou suspenzi vmícháme do 5kg malířské barvy
3. malujeme běžným způsobem

Přípravek BIO REPEL zakoupíte na prodejně Dům Barev Pardubice nebo Dům Barev Chrudim

 

 

Vosk na dřevo Holzwachs PNZ

holzwachsNabízíme Vám přirodní nátěr na dřevo na bázi vosku na ošetření a zušlechtění dřeva – Holz-Wachz PNZ. Vosk chrání proti povětrnosti, je silně voduodpudivý, prodyšný a paropropustný. Odolává vínu, pivu a ovocným šťávám. Hodí se k ochraně domácích i exotických dřevin, je vhodný do vlhkých prostor jako jsou koupelny, sauny. Vosk je vhodný také na silněji namáhané plochy jako dveře či nábytek. Neobsahuje žádné škodlivé látky a je proto vhodný do obytných prostor (dětské pokoje, ložnice). vosk se nanáší štětcem, stříkáním nebo houbou.

Spotřeba je dle povrchu dřeva 10-20m2/litr.
Balení 0,75L

Vosk na dřevo